0

Najczęściej właściciele samochodów osobowych stają przed niemożnością uruchomienia silnika z powodu rozładowanego lub niedziałającego akumulatora, dlatego każdy entuzjasta motoryzacji musi monitorować wydajność akumulatora i wymieniać go w odpowiednim czasie. Taka potrzeba pojawia się, gdy urządzenie nie radzi sobie z jego podstawowymi funkcjami, nie jest w stanie utrzymać ładunku, a po kolejnym ładowaniu dość szybko się rozładowuje.

Adaptacja akumulatora Wrocław w Start Stop

Podchodząc do zakupu nowej baterii trzeba zwrócić uwagę na dane techniczne, w szczególności pojemność akumulatora, a także wartość prądu rozruchowego. Jeśli nie wiadomo, jakie cechy powinna mieć bateria specjalnie dla danego modelu samochodu, warto dokładnie przestudiować przypadek już zainstalowanej baterii. Na drogach województwa dolnośląskiego jeździ wiele nowoczesnych aut z systemem start stop, wyposażonych w specjalne baterie AGM lub EFB. Pamiętajmy! Że w przypadku tego typu baterii obowiązkowa jest po wymianie, adaptacja akumulatora Wrocław.

W naszym sklepie specjalizującym się w sprzedaży urządzeń rozruchowych można nie tylko nabyć wysokiej jakości akumulator, ale również skorzystać z fachowego doradztwa odnośnie jego podłączenia. Obsługa sklepu posiada doświadczenie w adaptacji akumulatora w Start Stop.

Kodowanie akumulatora w Start Stopv

Zadaniem systemu Start-Stop jest wyłączenie silnika w momencie zatrzymania się pojazdu i wznowienie ruchu w celu kontynuowania jazdy (np. na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną). Ulepszony typ układu Start-Stop posiada jednak dodatkową funkcjonalność polegającą na możliwości akumulacji dodatkowej energii pochodzącej z hamowania oraz ograniczeniu ładowania akumulatora w momencie przyspieszania (za pomocą alternatora).

 

Do podstawowego systemu Start-Stop zaleca się stosowanie akumulatorów wapniowych (Ca / Ca) wyprodukowanych w technologii EFB ze specjalną powłokę poliestrową na płycie dodatniej, która pomaga utrzymać aktywną masę akumulatora w płycie. Akumulatory charakteryzują się wysokim prądem rozruchowym, szybką akceptacją ładowania, odpornością na głębokie rozładowanie Nie boją się niskich i wysokich temperatur.

Jednak w zaawansowanych typach układów Start-Stop akumulatory muszą być stosowane w technologii AGM (Absorbent Glass Mat). W tej technologii maty z włókna szklanego impregnowane elektrolitem są umieszczane między płytami ołowianymi, co zwiększa wydajność akumulatora. Co się dzieje, gdy używa się konwencjonalnego akumulatora w samochodzie z systemem Start-Stop? Jest to nieopłacalne z powodów czysto finansowych: w okresie od trzech tygodni do pięciu miesięcy zużyje się przedwcześnie. Trzeba pamiętać, że po zainstalowaniu urządzenia w samochodzie  konieczna jest adaptacja akumulatora Wrocław w Start Stop, która zapewni jego sprawne działanie.

Wymiana akumulatora w Start Stop

Instalowanie w nowych samochodach systemu Start Stop (Więcej info o systemie >> tutaj ) stopniowo staje się standardem. W przypadku wymiany akumulatora pierwszym wyzwaniem może być lokalizacja samej baterii. O ile w przypadku pojazdów bez systemu Start-Stop prawie zawsze znajduje się ona pod maską, to w pojazdach wyposażonych w ten system można ją zamontować w zupełnie innym miejscu, m.in. w przedziale pasażerskim (np. pod jednym z siedzeń) czy w bagażniku.

Kodowanie akumulatora Wrocław w systemie Start-Stop

Kodowanie akumulatora w Start Stop

Stan baterii w samochodzie jest kontrolowany przez odpowiedni sterownik, którego zadaniem jest wskazywanie aktualnego poziomu jej naładowania oraz ocena jej trwałość. Jeżeli pojawią się błędy w działaniu urządzenia rozruchowego niezbędna będzie wizyta w warsztacie.

Konieczne jest podłączenie do komputera diagnostycznego, ponieważ w przypadku niektórych modeli potrzebny jest akumulator z kodem zarządzania energią baterii, który znajduje się na obudowie. Wprowadzenie go do sterownika spowoduje prawidłowe rozpoznanie parametrów akumulatora, w przeciwnym razie może dojść do usterki w elektronice pojazdu.

Adaptacja akumulatora jest niezbędna po jego zamontowaniu w samochodzie z systemem Start Stop a polega na wprowadzeniu do pamięci samochodu danych o nowej baterii, inaczej mówiąc następuje kodowanie akumulatora. Wykonanie takich czynności zapewni sprawne funkcjonowanie urządzenia rozruchowego.    

Nasz serwis zajmuje się adaptacja akumulatora, zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem – Akumulatory Wrocław!

Oceń ten post post

Zobacz także